Hukvaldy jsou obec s bohatou kulturní minulostí. Ať už pojedete na Hukvaldy v kabrioletu z jakékoliv strany, užijete si krásné výhledy na okolní krajinu. Nad obcí stojí hrad Hukvaldy, který patří k nejmohutnějším hradům na Moravě jehož historie sahá do první poloviny 13.století. Procházka na hrad vede přes krásnou oboru s volným pohybem daňků. Místní koliby lákají na tradiční jídla, která člověk prostě musí vyzkoušet. Další informace o Huvaldech a hradu Hukvaldy naleznete >zde<.

Vzdálenost od Ostravy cca 30km!


Zámek Hradec nad Moravicí se v roce 2001 zařadil mezi národní kulturní památky České republiky. Zakládací listina zámku má dnes již téměř tisíc let a proto návštěvníci mohou v několika prohlídkových okruzích vidět památkový skvost z bezprostřední blízkosti. Parkoviště se nachází přímo u areálu a občerstvit se můžete v několika restauracích či cukrárně. Více o zámku Hradec nad Moravicí naleznete >zde<.

Vzdálenost od Ostravy cca 40km! 


Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě na Vás dýchne neobyčejnou kulturou a tradicemi, které se s touto oblastí pojí. Valašské muzeum je druhé nejstarší muzeum v přírodě ve střední Evropě. Celý rok zde probíhají akce inspirované folklorem, lidovými zvyky a tradičními řemesly. Jen se zde na moment zastavit, prohlédnout si dřevěné městečko a najíst se v jedné z krčem, kde dostanete stejně poctivé jídlo jako kdysi. Více o Valaškém muzeu v přírodě naleznete >zde<.

Vzdálenost od Ostravy cca 50km!


Slezská Harta patří mezi 10 největších nádrží v České republice, leží na řece Moravici u obce Slezká Harta. Aby mohla být přehrada vystavně, zatopila celkem 6 vesnic. Nyní slouží jako protipovodňová nádrž, pro chov ryb a sportovní rybolov a také pro rekreaci. Přehrada je velmi členitá a ten kdo by ji chtěl vidět jinak než ze břehu, si může objednat vyhlídkovou plavbu lodí. Více o nádrži Slezská Harta naleznete >zde<.

Vzdálenost od Ostravy cca 60km!


Pustevny patří mezi nejnavštěvovanější horská střediska beskyd a jejich nejvyšší bod je 1018 m.n.m. Typickým rysem Pusteven jsou dřevěné stavby postavené v lidovém slohu koncem 19. století, které krásně zapadají do zdejší malebné horské krajiny. Okolí Pusteven je ideální jak na dlouhé, tak kratší výlety. Nahoru se můžete nechat vyvést lanovkou a zpět si vychutnat jízdu na koloběžce, s kterou sjedet až do dolní stanice lanovky. Kdo touží po troše adrenalinu, může návštívit největší lanové centrum v ČR, které se nachází v Trojanovicích. A co je hlavní, ze všech směrů vedou na Pustevny krásné silinice s úžasnými výhledy do okolí, které si v kabrioletu prostě nesmíte nechat ujít. Více o Pustevnách naleznete  >zde<. 

Vzdálenost od Ostravy cca 70km!


Priessnitzovy lázně, často také známé pod názvem Lázně Jeseník, leží na okraji města Jeseník. Krom pacientů lákají lázně na krásné promenády a architektura místních staveb také rekreanty a chvíle strávené na tomto krásném a zároveň klidném místě se Vám jistě vryjí do paměti. Čistý vzduch a okolní příroda Rychlebských hor je balzám na duši. Na tomto místě se vyvinula vodoléčba a jejím zakladatelem byl Vincenz Priessnitz. Více o Priessnitzových lázních naleznete >zde<.

Vzdálenost od Ostravy cca 115km!


Lázně Velké Losiny, s historií sahající více než 450let zpět, se řadí mezi nejstarší moravské lázně. Prosluly svými léčivými přírodními syrnými termálními prameny. Projížďka v kabrioletu a poté léčivá a zároveň relaxační koupel zakončená příjemným posezením v lázeňské kavárně, takový den by člověk ihned zopakoval. Více o lázních naleznete >zde<.

Vzdálenost od Ostravy cca 120km!


Dlouhé stráně. Tato přečerpávací vodní elektrárna patří mezi největších 7 divů v České republice. Elektrárna se nachází na říčce Divoká Desná v pohoří Jeseníků u obce Loučná nad Desnou. Horní nádrže je umístěna ve výšce 1350 m.n.m. a je vedena dvěma tlakovými přivaděči o průměru 3,6 m a délce 1,5 km k turbínám. Pokud máte rádi technické památky, pak musíte tuto elektrárnu navštívit.  Dlouhé stráně jsou třetí největší přečerpávací vodní elektrárna na světě. Je to zároveň elektrárna s největším spádem v České republice a největším výkonem, její součástí je také největší reverzní vodní turbína v Evropě. Více o elektrárně Dlouhé stráně >zde<.

Vzdálenost od Ostravy cca 130km!